33309561(041)
تبریز، خیابان آزادی، مابین مارالان و گل گشت جنب بیمه تامین اجتماعی
(041)33309561
دکتر سارا جعفری » بیماری های مفصلی » بهترین فوق تخصص روماتولوژی در تبریز
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

بهترین فوق تخصص روماتولوژی در تبریز

در مقاله ای که در پیش رو دارید تصمیم داریم که در خصوص انواع پرسش هایی که در زمینه تخصص روماتولوژی و نیز دکتر متخصص روماتولوژی مطرح می شود مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم. به علاوه اینکه مهم ترین بخشی که در این مقاله خواهد آمد به بحث در خصوص ویژگی ها و خصوصیات بهترین دکتر روماتولوژی خواهیم پرداخت. زیرا که آشنایی با این ویژگی ها می تواند به عنوان معیاری در اختیار بیماران قرار گیرد تا بتوانند در هنگام بیماری و شرایط سخت به یکی از بهترین پزشکان و متخصصین روماتولوژیست مراجعه کنند و روند درمان به دست معتبر ترین و بهترین دکتر روماتولوژی انجام شود.

تخصص روماتولوژی چیست؟

روماتولوژی نوعی فوق تخصص است که در بخش طب داخلی و اطفال قرار می گیرد. در روماتولوژی تمامی بیماری هایی که در ناحیه مفاصل، بافت های نرم بدنی و نیز بیماری های خود ایمنی و اختلالاتی که ریشه وراثتی دارند مورد بررسی و تحت درمان قرار می گیرند.

روماتولوژیست کیست؟

به پزشک متخصصی که در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری هایی که در نواحی مفاصل، تاندون ها، استخوان ها و رباط و عضلات ایجاد می شوند، آموزش های تخصصی و آکادمیک را پشت سر گذاشته و فعالیت های درمانی دارد روماتولوژیست گفته می شود. متخصصین روماتولوژیست با انواع بیماری های التهابی که در بخش های مفاصل یا رباط ها و استخوان ها و عضلات آشنایی دقیقی دارند و می توانند بهترین تصممیات را در جهت درمان این دسته از بیماری های التهابی اتخاذ کنند.

دکتر سارا جعفری، بهترین فوق تخصص روماتولوژی

از سوی دیگر روماتولوژیست ها به درمان بیمارانی می پردازند که آنان با انواع بیماری های اسکلتی و عضلانی مواجه شده اند و در نواحی عضلات انقباضات دردناک را تجربه می کنند.

بیماری های روماتیسمی طیف گسترده ای دارند که افراد متلا به آن ها نیازمند مراجعه به یک روماتولوژیست خوب هستند تا بتوانند تشخیص دقیق و روش درمانی متناسبی را برای آن ها انجام دهند.

بهترین دکتر روماتولوژیست چه خدمات درمانی ارائه می کند؟

گاهاً این پرسش مطرح می شود که متخصصین روماتولوژیست چه کارهایی انجام می دهند؟. مهم ترین خدمات درمانی که روماتولوژیست انجام می دهد موارد زیر هستند:

بهترین دکتر روماتولوژی کیست؟

انتخاب یک دکتر روماتولوژی خوب برای روند درمان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید در انتخاب وی نهایت دقت را داشته باشید. از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات بهترین دکتر روماتولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخصص و دانش آکادمیک در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های روماتیسمی
 • تجربه و برخورداری از مهارت های درمانی در زمینه بکار گیری انواع تکنیک های درمانی
 • برنامه ریزی دقیق درمانی در زمینه سرعت بخشی به روند بهبود انواع بیماری هایی که برای افراد ایجاد شده است
 • برخوداری از کارنامه کاری موفق در زمینه درمان انواع بیماری های روماتولوژیسمی
 • مهارت در تشخیص های دقیق و بهنگام: زمانی که به بهترین دکتر روماتولوژی مراجعه می کنید وی می تواند توانمندی خود را در تشخیص های دقیقی که ارائه می کند به اثبات برساند.

مراحل کار بهترین دکتر روماتولوژی

مهم ترین اقداماتی که در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های روماتیسمی از سوی بهترین دکتر روماتولوژی انجام می شود موارد زیر هستند:

 • معاینات فیزیکی: در ابتدا مهم ترین اقدامی که در جهت تشخیص بیماری و نوع درد های عضلانی و اسکلتی باید انجام شود معاینه فیزیکی بخش های مختلف بدنی بیماران است.

در این مرحله تشخیصی با ارزیابی ضربان قلب و بررسی تورم در بخش های لنفی می توانند از وضعیت بیماران آگاهی دقیقی کسب کنند.

این معاینات در ریشه یابی بیماری هایی که با انضباضات و درد های شدید عضلانی همراه هستند نقش بسیار مهمی دارند و به طور دقیق باید انجام شوند.

 • تست های تشخیصی اختصاصی
 • عکسبرداری های رادیولوژی از بخش های داخلی برای بررسی دقیق نواحی داخلی مفاصل، استخوان ها و نیز عضلات.
 • انواع عکسبرداری هایی که در تشخیص بیماری های روماتیسمی نقش دارند:
 • ام آر آی
 • سونوگرافی
 • ایکس ری
 • سی تی اسکن

مهم ترین روش های درمانی بیماری های روماتولوژیسمی

در صورتی که به بهترین دکتر روماتولوژی مراجعه می کنید وی با تخصص و مهارت درمانی که دارد می تواند بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب کند. انواع روش های درمانی در حوزه درمان بیماری های روماتیسمی:

 • دارو درمانی: انواع دارو های ضد التهاب، ضد افسردگی و ایپوئید ها هستند برای درمان تجویز می شوند.
 • کار درمانی
 • فیزیوتراپی: در فیزیوتراپی تکنیک های مختلفی وجود دارند که می توانید با کمک آن ها به بهبود وضعیت حرکتی و افزایش دامنه حرکتی کمک کنید. البته این حرکات باید تحت نظر یک دکتر روماتولوژیست خوب و نیز یک فیزیوتراپیست حرفه ای انجام شود تا بتوانید به ثمر بخشی این روش درمانی امیدوار باشید.

سه روشی که نام بردریم از مهم ترین روش هایی درمانی هستند که از سوی بهترین دکتر روماتولوژی انجام می شود تا بسیاری از مشکلاتی ک در بخش مفاصل ایجاد شده اند و سایر بیماری های خودایمنی برطرف شوند.

البته باید توجه داشته باشید که در مواردی هیچ کدام از تکنیک های درمانی فوق نمی تواند در زمینه درمان بیماران ثمر بخش باشد زیرا که بیماری و مشکلات آنان پیشرفت کرده است. به همین دلیل این دسته از بیماران باید تحت اعمال مختلف جراحی قرار بگیرند تا بیماری هایشان درمان شود.

شاید لازم باشد پیش از هرچیز بدانیم که مراجعه به متخصص و پزشک در هر شرایطی که درگیر بیماری خاصی هستیم، اهمیت دارد.

دکتر سارا جعفری فوق تخصص روماتولوژی در تبریز

دکتر سارا جعفری

فوق تخصص روماتولوژی
متخصص بیماری های داخلی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بیماری آرتریت روماتوئید

بیماری آرتریت روماتوئید

بیماری آرتریت روماتوئید یا همان بیماری که در بین عموم به عنوان روماتیسم مفصلی شناخته می شود، یکی از بیماری های بافت همبند...

تفاوت بیماری ام اس و لوپوس

تفاوت بیماری ام اس و لوپوس

بیماری هایی همچون ام اس و لوپوس هر دو سیستم ایمنی را درگیر می کنند که به آن ها مولتیپل اسکلروزیس می گویند. این دو بیماری...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

connect-people شبکه‌های اجتماعی